Anadolu Güvercin Kültürü Derneği

Değerli Güvercin severler;

Derneğimiz 12 Mart 2006'da yapılan açılışla fiilen de hizmete girmiştir..

Dernek Adresi
Anadolu Güvercin Kültürü Derneği (AGKD)
Altınay Caddesi No: 38
Siteler / Ankara

2005 yılı Haziran ayı başında oluşturmuş olduğumuz ve “Türkiye Güvercin Kültürü Kulubü” adını verdiğimiz sanal oluşum, Ankara’da bilindiği gibi iki toplantı organize etti;

1) 26 Haziran 2005 Ankara Tanışma Toplantısı
2) 22 Ocak 2006 Kuş Gribi Kriz Masası Oluşturma Toplantısı

Bu toplantılarda yoğun olarak örgütlenme sorunu gündeme geldi ve bu gelişime bağlı olarak gerçek bir örgütlenme konusunda çalışmalar başlatıldı. Bu çalışmalar bugün yeni bir derneğin kuruluşu ile sonuçlandı. “Anadolu Güvercin Kültürü Derneği” adlı derneğimiz Ankara’da kurularak 7 Şubat 2006 tarihinde tüzel kişilik kazandı. Ülkemizde bilinçli güvercin yetiştiriciliğinin geliştirilmesi, Anadolu kökenli güvercin ırklarımızın standartlarının oluşturulması ve Anadolu güvercin kültürünün kaynaklarının ortaya çıkartılması en temel amaçlarımız arasındadır. Sizlerinde desteği ile bu amaçlarımızı birlikte başarmak arzusundayız. Derneğimizin çalışmalarını yakında derneğin web sitesinden sizlerle paylaşacağız. İlgi ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.
 

Anadolu Güvercin Kültürü Derneği

Geçici Yönetim Kurulu Adına
Yavuz İşçen
www.anadoluguvercin.com

Anadolu Güvercin Kültürü Derneği kurucu üyeleri:

Fotoğrafta yer alanlar, soldan sağa doğru, Selim Alçın, Sadet Bilgin, Faruk Yücesoy, Adil Kayabaşı, Yavuz İşçen, Mesut Gökmen. (Fotoğrafta olmayan kurucu üyemiz Erdal Peköz)

  • 'Kuş gribi' kriz masası oluşturabilmek üzere Ankara'da organize edilen toplantı sonuçları: Detaylar için lütfen tıklayınız..
     
  • Türkiye Güvercin Kültürü Kulübü olarak Ankara'da düzenlediğimiz tanışma toplantısı gerçekleşmiştir.. Detaylar için lütfen tıklayınız..
     
  • TÜRKİYE GÜVERCİN KÜLTÜRÜ KULÜBÜ “Türkiye’de Yetiştirilen Evcil Güvercin Irkları” adlı bir poster hazırladı. Posterde, Ülkemizde yetiştirilen evcil güvercin ırkları bir fotoğrafı ve kısa künyesi ile tanıtılmaktadır. Detaylar için lütfen tıklayınız.
 
    Copyright © 2004 Taklaciguvercin.com All Rights Reserved eXTReMe Tracker